Už nikdy. Nikdy.

19. april 2012 at 18:02 | Zuzzu |  About me
Samozřejmě, když je dneska takový pěkný den, vyrazila jsem si s kamarády do McDonalds, samé dobré známky (v rámci možností), rodiče odjíždějící pryč, zkrátka všechno pěkné a vydařené; to bych ale nesměla být já, kdyby se mi nestalo nic špatného.
Když jsme se rozešli, v klidujsem jen asi tak dvacet minut čekala na autobus domů. Je to dost, ale koneckonců, nikam nepospíchám a mám dobrou náladu, říkala jsem si. Krásně jsem si sedla (k okýnku, na vyvýšené sedadlo..) a na sedadle "pode mnou" se usadila jakási slečna, která vytáhla takový ten malinký notebook. Nejdřív jsem si říkala proč ho proboha v autobuse (mimochodem linkovém) vytahuje, k mému překvapení ale vyhledala jakýsi dokument a začala si v této digtální podobě číst první díl Hunger Games.
No, jak bych to řekla: nejsem zrovna příznivec tohohle způsobu čtení, ale samozřejmě je to lepší než nic. Ostatně, já jí taky četla přes rameno ;))
V pořádku jsem vystoupila z autobusu a došla až k našemu domu. Zamčeno. Skvěle. Sice musím vytahovat klíče, ale budu doma sama a třeba si budu moct zazpívat. (Víte, já totiž ráda zpívám, ale jenom sama.) A tak vyberu schránku, otevřu tašku, sáhnu do obvyklé kapsy a klíče nikde. Prohrabávám celou tašku. Jako naschvál pořád nic. Volám sestře, ale ta je na přednášce, že prý přijde domů pozdě. Druhá sestra mi to nebere. Pro vylepšení atmosféry začíná pršet a já mám jenom promokavý kabát. Obcházím dům. Vlastně dvakrát. Možná třikrát. Když jsem u čtvrtého kolečka, mimochodem zrovna vymýšlím, co řeknu sousedům, až k nim přijdu se svou historkou, když slyším klapnutí. Přiřítím se k oknu do naší předsíně a spatřím svojí spásu: sestru. Otevřela mi a já konečně byla v suchu. Uf. Když jsem vešla do svého pokoje, na zemi ležely moje klíče s lístkem: zapomněla sis je na stole. Díky mami. Fakt díky. Teď už je ale nepotřebuju.


Co vám tím chci říct? Nikdy neodcházejte bez klíčů. NIkdy. Klidně si je zkontrolujte třeba pětkrát, ale tohle vážně nechtějte zažít, dámy ;))
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Máte radši?

Déšť
Sníh

Comments

1 H. | Web | 19. april 2012 at 18:26 | React

:DD  já moc moc digitální (spíš vůbec :D) nepoužívám. Mám radši knížky, ale ani se nedivím, že si začala číst taky :D
Já si radši klíče vždycky kontroluju protože k tam mám klíče od skřínky ve škole.. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama